ଆତଙ୍କବାଦର ବାହକମାନଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡ ଦେବୁ : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ପାକିସ୍ତାନ ଏବଂ ସୀମା ଆରପାରିରୁ କାର୍ଯ୍ୟ ଚଳାଉଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନଗୁଡ଼ିକୁ କଠୋର ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଦେଶର ସବୁଠୁ ଦ୍ରୁତଗାମୀ ରେଳଗାଡ଼ିର ଫ୍ଲାଗ୍‌ ଅଫ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି କହିଲେ ଯେ ଦେଶ ଏ ଆକ୍ରମଣର କଡ଼ା ଜବାବ ଦେବ। ଗୁରୁବାର ଦିନ ପାକିସ୍ତାନ ସମର୍ଥିତ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ଜୈସ୍‌-ଏ-ଅହମଦ୍‌ ପୁଲ୍‌ଓ୍ଵାମା ଠାରେ ଆତ୍ମଘାତୀ ଆକ୍ରମଣ ଯୋଗୁଁ ଶାସକ ବିଜେପି ଏବଂ ବିରୋଧୀ କଂଗ୍ରେସ ସମସ୍ତ ରାଜନୈତିକ ସଭା ବାତିଲ କରିଛନ୍ତି।

ପାକିସ୍ତାନର ନାଁ ନ ଧରି ଭାଷଣରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି କହିଲେ: ବିଶ୍ୱରୁ ବାସନ୍ଦ ହୋଇଥିବା ଆମର ପଡ଼ୋଶୀ ଯଦି ଭାବୁଛି ସେ କୌଶଳ ଓ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର ଦ୍ୱାରା ଭାରତକୁ ଉଚ୍ଛନ୍ନ କରିଦେବ, ତେବେ ସେ ବଡ଼ ଭୁଲ୍‌ କରୁଛି।

ପାକିସ୍ତାନ ସମର୍ଥିତ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନଗୁଡ଼ିକ ପ୍ରତି ମୋଦି କହିଲେ, ତୁମେ ସବୁ ପ୍ରମାଦ କରିଛ। ଆତଙ୍କବାଦର ବାହକମାନଙ୍କୁ ବହୁ ମୂଲ୍ୟ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ। ମୁଁ ଦେଶକୁ ଭରସା ଦେଉଛି ଯେ ଆମେ ଆତଙ୍କବାଦର ବାହକମାନଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡ ଦେବୁ।

ସବୁ ଦେଶ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସଂଗ୍ରାମ କଲେ ତାହା ମୂଳପୋଛ ହୋଇଯିବ। ଦେଶ ପାଇଁ ଯବାନମାନେ ଆତ୍ମବଳୀ ଦେଇଛନ୍ତି। ମୁଁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଭରସା ଦେଉଛି ଯେ ଅପରାଧର ବାହକମାନଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡ ଦେବା ଲାଗି ସବୁ ପ୍ରକାର ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ।

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *